Eshop

Benefity

Výrobky FLORIA se vyznačují vysokou kvalitou, podloženou vybranými surovinami a vyjímečným složením. Vyjímečnost složení dotvářejí složky jako například AQUA Cell v substrátech a kapalných hnojivech, přírodní hnojivo Guano v substrátech a organo-minerálních hnojivech, či jiné další komponenty.

AIR UP

Air Up

Speciální vzdušnou strukturu substrátu vytváří perlit, ale zejména podíl vysoce vláknité rašeliny. Obě tyto složky udržují v substrátu vysoký podíl vzduchu, čímž umožňují snadné dýchání kořenů. Tím přispívají k bujnějšímu a zdravějšímu růstu rostlin. Vzdušná struktura zabraňuje také zahnívání kořenů a má vliv i na lepší látkovou výměnu.

GUANO

Guano

"Guano sice není žádný svatý, ale činí mnoho zázraků." Tak zní přísloví z dávných dob Inků. Původní podoba slova Guano je "HUANU", kterou evropané od Inků převzali a v průběhu času trochu pozměnili. Význam slova Huanu byl: "trus, kterým se hnojí". Na to co Guano dokáže, je však pojem trus velmi hanlivý. Přesně však vystihuje původ tohoto přírodního hnojiva. Guano skutečně pochází z trusu, a to především z trusu mořských ptáků, který se po dlouhá staletí ukládá na několika ostrovech světa. Do Evropy se Guano dostalo až v první polovině 19. století. Zjistilo se, že Guano má vynikající výsledky při pěstování rostlin, především díky velmi účinné dusíkaté a fosforečné složce. Guano ve výrobcích FLORIA podtrhuje již tak výborné vlastnosti ostatních komponentů a činí je velmi účinnými.

AQUA Cell

AQUA Cell

Jedinečnost substrátů a kapalných hnojiv FLORIA vytváří také hydratační složka AQUA Cell. AQUA Cell odstraňuje nectnost klasických substrátů, u kterých se vláha po zálivce rozdělí velmi nerovnoměrně a soustředí se na místo, kudy voda protekla. Kořeny rostlin tak na některých místech trpí suchem a na některých přemokřením. Drobné částice AQUA Cell, přilnuté na vláknech rašeliny, pomáhají jako pumpa rozvádět vodu s živinami po celém objemu pěstební nádoby a postupně je vydávat tak, jak rostlina vyžaduje. Vynikající vlastností složky AQUA Cell je i její schopnost zpomalit proces vysychání substrátu. Díky tomu je ulehčena práce při zalévaní, snižuje se spotřeba vody i četnost zálivky a jsou vytvořeny ideální podmínky pro zdravou strukturu celého kořenového balu.

HydroGel

HydroGel

Ulehčuje práci při zalévání, vyznačuje se vysokou schopností absorbovat vodu a postupně ji uvolňovat. Drobné částice Hydrogelu do sebe po zálivce pojmou živiny a vodu, která by jinak protekla a následněji rozvádějí po celém objemu pěstební nádoby.


Dlouhodobě působící hnojiva

Dlouhodobě působící hnojiva

Použít hnojivo 1 až 2 krát do roka a dosáhnout výsledků lepších než při použití klasických hnojiv už nemusí být pouze sen. Vývoj dlouhodobě působících hnojiv se dostal do vyspělého stadia a nabízí neobvykle pohodlnou a přitom účinnou výživu rostlin. Živiny se přes speciální membránu dostávají ke kořenům rostlin postupně, v závislosti na teplotě a vlhkosti půdy. Rostliny tak dostávají po celou délku vegetačního období přesně takové množství živin, které vyžadují. Použitím dlouhodobě působících hnojiv FLORIA Multicote nebo FLORIA Multigreen se zamezí nedostatečnému nebo příliš vysokému přísunu živin rostlinám.

Bentonit

Bentonit je jedna z mnohých variant jílu. Vyznačuje se schopností pojmout do sebe živiny obsažené v půdě po zálivce a tyto živiny pak postupně vydávat podle aktuálních požadavku rostlin. Ve výsledku znamená použití bentonitu rovnoměrný růst rostlin, které dostávají dlouhodobě vyrovnaný příděl živin. Bentonit přidaný do substrátů FLORIA tak rostlinám poskytuje výborný předpoklad pro jejich spokojený život a vytrvalý růst.

Smáčedlo

Smáčedlo

Hnojivo s obsahem smáčedla napomáhá k lepšímu pokrytí listové plochy přípravkem a snadnějšímu příjmu živin rostlinou. Dále obsahuje látky zvyšující průnik účinných látek a živin buněčnými membránami a podporující růst a kvetení.