Velikost balení 40l
Počet kusů na paletě 72
EAN kód 8594005009844
Číslo výrobku 00825A
Koupit v e-shopu
Prodejna ve Vašem okolí

FLORIA Substrát pro jahody „Otoč a sázej“

Připadá Vám, že zakoupené jahody nemají zdaleka tak dobrou chuť a navíc jsou plné chemie? Přemýšlíte o jejich pěstování? Díky našemu substrátu „OTOČ A SÁZEJ“ si nyní můžete vypěstovat své vlastní jahody, aniž byste k tomu potřebovali vlastnit zahrádku. Substrát stačí otočit dnem vzhůru a sazenice jahodníku vsadit přímo do obalu, bez použití dalších pěstebních nádob a květináčů! Pak už jen stačí počkat si, až vaše jahody dozrají a pochutnat si.

 • směs bílé a černé rašeliny, kokosových vláken a bentonitu
 • substrát lze použít pro všechny způsoby pěstování jahod:
  • pro pěstování v nádobách
  • ve volné půdě
  • přímo v obalu
 • vzdušná struktura substrátu zlepšuje prokořeňování sazenic
 • obsahuje dávku rychle působícího hnojiva na prvních 6 týdnů růstu
 • vytváří rostlinám ideální podmínky pro včasné kvetení a bohatou tvorbu plodů

Doba použitelnosti: 3 roky od data výroby

Kde všude lze substrát použít?

 • Na balkóně či terase pro pěstování přímo v obalu – OTOČ A SÁZEJ!
 • Pro pěstování v nádobách nebo ve volné půdě

Substrát obsahuje speciální suroviny, které zlepšují půdní prostředí:

 • Kokosová vlákna – prodlužují životnost substrátu a zajišťují jeho ideální provzdušnění.
 • Bentonit – poutá živiny a později je podle aktuální potřeby rostlin uvolňuje. Zvyšuje tak schopnost substrátu přijímat obsažené živiny v maximální míře a následně je předávat rostlinám.

Rozsah a způsob použití
Substrát je vhodný pro pěstování všech druhů jahodníků, především pro tzv. FRIGO sadbu. Svým jedinečným složením vytváří rostlinám dokonalé podmínky pro bohatý rozvoj kořenů a tvorbu šťavnatých a chutných plodů.

Pěstování přímo v obalu:
Umístěte substrát v obalu na vhodné slunné místo a položte obrázkem dolů. Na vyznačených místech vyřízněte nožem vyznačený obdélník a prořízněte boční otvory pro odtok přebytečné vody. V místech výsadby odeberte vždy velkou hrst substrátu. Do vytvořených prohlubní vysaďte rostlinu, dosypte odebraným substrátem a lehce přimáčkněte. Zalijte a následně udržujte substrát dostatečně vlhký.
Pěstování v květináčích:
Nasypte substrát do 2/3 výšky nádoby a vložte rostlinu. Dosypte substrát až po vrch, lehce přimáčkněte. Zalijte a poté udržujte substrát dostatečně vlhký.
Pěstování na záhonech:
Před výsadbou odeberte větší množství původní zeminy z míst, kde rostliny vysadíte a místo ní nasypte do vyhloubených jamek nový substrát. Zasaďte rostlinu, kořenový bal obsypte substrátem a přitlačte. Řádně zalijte, během celého vegetačního období udržujte substrát přiměřeně vlhký.

Následné hnojení
S pravidelným přihnojováním začnete 4 – 6 týdnů po výsadbě.
K přihnojování použijte 100% vodorozpustné hnojivo KRISTALON Jahoda a střídejte ho v týdenním intervalu s urychlovačem hnojení Vitality Komplexem Univerzál až do tvorby plodů.

Upozornění! Při pěstování jahodníků přímo v obalu nezapomeňte proříznout na bocích vyznačené odtokové otvory.  Mohlo by dojít k jejich přemokření a následnému poškození.