Už velmi brzy zjara (únor-březen) je čas myslet na úrodu broskví. O ni můžete velmi snadno přijít, pokud stromy včas neošetříte proti kadeřavosti!  Poznáte ji snadno už podle názvu choroby – listy se kroutí, kadeří a mají zelené až červenozelené puchýře. Takto poškozené listy opadnou, což velmi rostlinu oslabuje. U této choroby rozhoduje čas; musíte sledovat jarní počasí a jeho vliv na stromky, hlavně jejich pupeny. Jakmile se trochu oteplí (teplota je nad 7°C alespoň 4-5 dní) pupeny „prasknou“,  a to byl by váš postřik naprosto neúčinný.

Takže jak na to? Nejjednodušší je koupit si krabičku AGRO Kadeřavost STOP, která obsahuje dva fungicidní přípravky pro dvoufázové ošetření.  První proveďte v době nalévání pupenů (nejpozději na počátku rašení), druhé následně po 10 – 14 dnech. A teď informace pro „lenochy“: nechtějte si usnadnit ošetření tím, že oba přípravky použijete najednou!  Tím by se mohlo stát, že nevyhubíte všechny zárodky houby a houba vám napadne neošetřená, nově narostlá místa.

Jedno balení vám postačí na 2 středně vzrostlé stromy. A úroda je zachráněna!

TIP: Nezapomeňte na jaře pomoci stromům v jejich růstu a aplikujte kvalitní šestiměsíční hnojivo FLORIA pro celou zahradu. Zdravé a silné rostliny více odolávají tlaku chorob a škůdců!