Velikost balení 7,5 kg
Počet kusů na paletě 80
EAN kód 8594005009325
Číslo výrobku 008227
Koupit v e-shopu
Prodejna ve Vašem okolí

Likvidátor travní plsti

Složení: různé druhy moučky, vináza, přídavek železa, mikroorganismy (Bacillus) a mykorhizní houby

  • unikátní trávníkové hnojivo z čistě přírodních surovin
  • účinně likviduje zbytky staré trávy (travní plsť) – nahrazuje vertikutaci
  • obohacené o bakterie žijící v půdě – aktivují rozkladný proces
  • mykorhizní houby – podporují příjem živin a vody rostlinou (symbioza)
  • železo – pro sytě zelené zbarvení listů trav
  • vysoký obsah draslíku pro zvýšení odolnosti trávníku vůči suchu
  • omezuje růst mechů a plevelů

Doba použitelnosti: neomezená

Krásnější trávník i bez vertikutace

Travní plst se tvoří především v trávnících udržovaných mulčováním a běžně se odstraňuje vertikutací

Likvidátor plst z trávníku doslova vyžere, takže rostliny lépe odnožují a mají větší přísun vody a živin.
Trávník na vaší zahradě je po zimě ve špatné kondici, je vyčerpaný, bez barvy a energie. Je nejvyšší čas, aby prošel jarní očistnou kúrou. Je proto nezbytné provést jeho vertikutaci. Abyste se zbytečně nenadřeli, vyzkoušejte Likvidátor travní plsti. Přírodní trávníkové hnojivo s bakteriemi vám usnadní práci i čas.

Jakým způsobem můžeme proti travní plsti (stařině) zasáhnout?

Nejznámějším způsobem je klasická vertikutace. Tímto způsobem dochází k razantnímu odstranění travní plsti pomocí nožů, které trávník prořezávají a odstraňují z něj suchou a starou trávu. Použít k tomu můžete vertikutační hrábě nebo elektrické či benzínové vertikutátory. Jejich použití je však pracné a namáhavé a ne každý toto nářadí má doma. Abyste si usnadnili práci a trávník zcela zbavili zbytků staré trávy (travní plsti) použijte Likvidátor travní plsti.

Jak likvidátor travní plsti funguje?

V podstatě se jedná o přírodní trávníkové hnojivo, které obsahuje všechny základní živiny (dusík, fosfor, draslík). Je obohacené o bakterie přirozeně žijící v půdě, které urychlují rozkladný proces travní plsti. Tyto mikroorganismy rozkládají všechny její zbytky a přeměňují je na cenný humus, který se stává přirozenou výživou pro trávník.Také obsahuje mykorhizní houby. Ty v trávníku plní takovou roli malého pomocníka. V následné péči o něj pomůžou udržet jeho dobrou kondici i v obdobích krátkých přísušků a umí zadržet v blízkosti kořenů trav větší množství vláhy a živin.

Jak se aplikuje a jak často?

Aplikaci hnojiva provádějte za sucha. Na menší plochy rozhozem z ruky a na větší plochypomocí posypového vozíku, zajistíte si rovnoměrnější aplikaci. Nezapomínejte na zavlažování! Pro zajištění správného účinku půdních bakterií a hnojiva trávník pravidelně po aplikaci zavlažujte a ošetřené místo udržujte stále vlhké, protože jedině tak docílíte, aby likvidátor správně působil. Zhruba týden po aplikaci začne suchá tráva černat a setlívat. V trávníku se tím vytvoří prostor pro růst nových trav. Za sucha a bez závlahy nebude výrobek fungovat.S likvidací travní plsti začněte teď na jaře, kdy je jí v trávníku přebytek. Likvidátor travní plsti je zcela ideální všude tam, kde plochu sečete mulčovacími a robotickými sekačkami nebo i tam, kde nechcete provádět pravidelnou vertikutaci.

Jak účinkují mykorhizní houby v přípravku a jakou zde hrají roli?

Kořenový systém trav nikdy nemůže dosáhnout rozsáhlosti sítě mikroskopických vláken půdních hub. Mykorhizní houby se tak dostanou v půdě i tam, kam kořen nedosáhne. Mykorhizní houby v péči o trávník zajistí  maximální využití a spotřebu veškerých dostupných živin z půdy a zlepší hospodaření s vodou. Právě to, že mykorhizní houby dodávají živiny a vodu v daleko větší míře, než je běžné, dělají trávník daleko silnější a odolnější i v období sucha.

Kde všude mohu likvidátor travní plsti použít?

Likvidátor najde uplatnění v každém trávníku, ve kterém se objevuje travní plsť (stařina) a vy nechcete provádět vertikutaci. Na zahradách, které jsou sečené robotickými nebo mulčovacími sekačkami a tam, kde se do trávníku dostává větší množství odpadu po sečení.

A co domácí mazlíčci. Není pro ně likvidátor travní plsti nebezpečný?

Výrobek je šetrný vůči životnímu prostředí a neškodí ani domácím mazlíčkům, takže hned po jeho aplikaci mohou na trávník.

Jak se dál mám o trávník starat?

Stejně, jak jste zvyklí – pravidelné sekejte, přihnojujte a v době sucha i závlažujte.

Na jakou plochu vystačí sáček s likvidátorem travní plsti?

Sáček FLORIA Likvidátoru travní plsti vystačí na 150 m2.