Velikost balení 0,5 kg
Počet kusů na paletě 768
EAN kód 8594005009707
Číslo výrobku 008225
Koupit v e-shopu
Prodejna ve Vašem okolí

Mech STOP

Složení: Speciální hnojivo na bázi železa Fe (27 %) určené k omezení výskytu nežádoucího mechu v trávníku.

  • omezuje výskyt mechů ve všech typech trávníků
  • koncentrát s velkou vydatností až na 125 m2
  • dodá trávníku sytě zelenou barvu
  • snadná manipulace
  • nevlhne, netvrdne

Doba použitelnosti: neomezená, hnojivo ES

Rozsah použití:

FLORIA® MECH-STOP odstraňuje chlorózu (žloutnutí) trávníku, podporuje růst a zajišťuje jeho svěží zelenou barvu. Potlačuje výskyt mechu v okrasných i sportovních trávnících.

Způsob použití:

Používá se nejčastěji brzy na jaře a na podzim. V tomto období se mechy v trávníku hojně vyskytují. Jedinečné složení hnojiva a jeho prášková podoba umožní bezproblémovou, rovnoměrnou aplikaci. 40 g (4 odměrky) přípravku smíchejte v 10 l konvi s vodou (dávka pro 10m2 trávníku), promíchejte a nechte rozpustit. Po 3 min. znovu zamíchejte a zkrápějte připraveným roztokem. Železo obsažené v přípravku, má hlavní zásluhu na vymizení mechu z trávníku. Působí ihned po aplikaci. Mech nejdříve zhnědne a poté zčerná.
POZOR! Při aplikaci je nutné dbát, aby se roztok nedostal do styku s dlažbou, obrubníky a dalšími prvky v zahradě. Hnojivo může zanechat rezavé skvrny. Přípravek smí být používán pouze na trávníkové plochy. Není určen na zeleninu, okrasné rostliny a další rostliny na zahradě.

Tip na ozelenění trávníku:

Po několika dnech je třeba uschlý mech odstranit hráběmi a vzniklé lysiny opravit FLORIA Trávníkovou náplastí 3 v 1. Docílíte rychlého ozelenění holých míst.