Velikost balení 5 kg
Počet kusů na paletě 100
EAN kód 8594005009837
Číslo výrobku 008235
Koupit v e-shopu
Prodejna ve Vašem okolí

Vertikutační směs 4 v 1

Složení: zeolit, přírodní organické hnojivo, osivo a Hydrogel

  • regenerace a rychlá oprava trávníku po vertikutaci
  • obsahuje rychle rostoucí semena trav – novy trávník vzklíčí do 14 dnů
  • Hydrogel zadržuje vláhu v blízkosti klíčících semen trav
  • hnojivo dodá nově rostoucímu travnímu porostu dostatek živin pro zdravý růst
  • zeolit zabraňuje vyplavování živin a snižuje kyselost půdy
  • jednoduchá aplikace rozhozem z ruky
  • dávkování: 50 g/m²
  • baleni 5 kg vystačí až na 100 m²

Doba použitelnosti: 3 roky od data výroby

Doporučené dávkování: 50 g / 1 m²

Vypadá Váš trávník ošklivě? Je protkán travní plstí, mechem a má v sobě mnoho holých míst? Pak je nejvyšší čas provést vertikutaci. Ale po každé vertikutaci vypadá trávník daleko hůř a takto ošetřenou plochu je nutné rychle zacelit. Aby se obnova trávníku urychlila, je ideální použít FLORIA Vertikutační směs. Provzdušňovací mix zeolitu s travními semeny, přírodním hnojivem a Hydrogelem zlepšuje jeho celkovou regeneraci. Trávník je dříve krásně zelený a připravený k plnému využití.

Z čeho se Vertikutační směs skládá?

Směs je vyrobena z přírodní horniny zeolitu, přírodního organického hnojiva, semen trav a Hydrogelu poutajícího vodu.

Jak Vertikutační směs funguje?

Travní osivo rychle zaplní prázdná místa v trávníku. Organické hnojivo dodá trávníku i klíčícím semenům potřebné živiny a nastartuje rychlou regeneraci a intenzívní růst travního porostu. Zeolit je schopen zadržet volné živiny, a následně je opět uvolnit pro potřeby rostlin, tím zlepšuje jejich využití. Hydrogel je složka, která zlepšuje využití vody ze závlahy, zvláště pro zasetá semínka i vyklíčené mladé rostlinky, které mají na počátku ještě nedostatečný kořenový systém.

Aplikace: březen – září

Jak postupovat a kdy použít?

Vertikutační směs se používá od poloviny března až do konce září. Nejvhodnější období pro vertikutaci trávníku je od poloviny dubna do poloviny května a poté od konce srpna do konce září. Směs je vhodné použít také po ručním vyhrabání mechu a stařiny z trávníku a popřípadě k regeneraci řídkého nebo poškozeného trávníku. Těsně před aplikací směs řádně promíchejte. Po vertikutaci (nebo po vyhrabání mechu a stařiny z trávníku), celou plochu posypte vertikutační směsí (v dávce cca 50 g/m2) a pozvolna zalijte, aby nedošlo k odplavení semen trav. V prvních 2 týdnech nesmí nově posypaná plocha vyschnout a měla by být každý den zavlažovaná. Jakmile se prázdná místa zacelí, pečujte o celý trávník standardním způsobem (zálivka, hnojení, sekání atd.). Nejvhodnější období pro aplikaci, je za dlouhodobého oblačného počasí.